İç Mimarın Proje Takibindeki Önemi

İç Mimarın Proje Takibindeki Önemi

İç mimarınızın projenizi takip etmesi demek, projeniz uygulama sürecindeyken sizin mükemmeliyetçi gözünüzün sürekli şantiyede olması demektir.

İç mimari uygulama takibi için, uygulama konusunda deneyimli olmak, çalışma başında harcanan zaman, olası probleme yerinde çözüm ve öneriler getirmek, ekipte olabilecek eksiklik ya da gerekli değişimlerde yedek bir ekibin olması ve en önemlisi mimarın çizimlerinden anlayabilen, onun projesine göre birebir hareket eden bir ekibin varlığıdır.

Uygulama süreci özel bir iş programı dahilinde olmalıdır. Yapılacak uygulamalar opsiyonlu olarak günlere bölünür, site ve apartman kuralları dahilinde ilerler.

Tasarım ve mimari denetimde tasarımcının varlığı çok önemli ve zorunludur. Daha iyi performans ve projelerin uyumu için tasarımcı aşağıdaki sorumlulukları alır:

  • Projeye en iyi hakim olan, projeyi oluşturan iç mimardır.
  • Projenin uygulamasını yapacak ekibin süreç yönetimi ve kontrolü, ekibin kendi arasında iletişimi iç mimarınız süreci yönettiğinde daha kısa sürede ve verimli gerçekleşir.
  • Proje uygulama sürecinde oluşabilecek tüm problemlere yerinde ve anında çözüm bulabilir.
  • Detaylar bir projenin başarısının kanıtıdır. Profesyonel iç mimarınızın gözü ile projenin uygulamasını yapmak, hiçbir detayın gözünüzden kaçmamasını sağlar.
  • Malzeme ve renk uyumları seçimi, son resmi görebilen iç mimarınız tarafından daha doğru uygulanır.
  • Proje uygulama sürecinde değişmesi gerek kısımların revizesi ve yerinde verilecek kararlar ile iç mimarınız değişimi yerinde hızlıca gerçekleştirebilecektir.
Tanıtım Filmi